Węgorzewska Kuźnia Talentów - październik 2015

Doradztwo zawodowe - Węgorzewska Kuźnia Talentów

W październiku 2015 roku w ramach Węgorzewskiej Kuźni Talentów odbyły się dwa spotkania z Absolwentami węgorzewskich szkół: z Panią Dominiką Makara - stewardessą oraz z Panią Ewą Lipską - właścicielką pensjonatu, osobą od lat pracującą w branży turystyczno - usługowej.

Program WKT realizuje Zespół Doradców Zawodowych z PPP: Panie Marta Hruszka oraz Marta Sauter wraz z Dyrektor Jolanta Rodzewicz.
Pani Dominika Makara spotkała się z uczniami gimnazjów w Radziejach, Pozezdrzu, Węgorzewie oraz Więckach. Odwiedziła również uczniów szkół ponadgimnazjalnych z ZSZ w Węgorzewie oraz LO w Węgorzewie.
Pani Ewa Lipska w Ośrodku Szkolno - Wychowawczym w Węgorzewie poprowadziła wraz z młodzieżą Gimnazjum oraz Szkoły Ponadgimnazjanej warsztaty kulinarne. Obserwatorami spotkania była młodzież z Gimnazjum z węgorzewskiego "Helwinga". 
Zapraszamy do zapoznania się z prezentacją Pani Dominiki Makara oraz zdjęciami ze spotkań.
   

Wyniki konkursu HUMANS OF WĘGORZEWO

Aktualności - Rok 2015/2016

Komisja Konkursowa wyłoniła spośród nadesłanych prac następujące miejsca:

Miejsce I – Dominika Majewska

Miejsce II – Julia Bednarczyk

Miejsce III – Adriana Bucik

O terminie wręczenia nagród poinformujemy osobiście osoby nagrodzone. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach.

 

Dziękujemy serdecznie za wsparcie i Patronat Medialny:

WegorzewoTV oraz gazecie Węgorzewski Tydzień

   

Powiatowe obchody Dnia Edukacji Narodowe

Aktualności - Rok 2015/2016

Powiatowe obchody Dnia Edukacji Narodowej, przygotowane przez ZSZ, odbyły się 14 października 2015  w sali Węgorzewskiego Centrum Kultury.

Za wkład wniesiony w rozwój Edukacji w Powiecie Węgorzewskim i efektywne zarządzanie placówką Nagrody Starosty oraz serdeczne gratulacje i życzenia dalszych osiągnięć zawodowych otrzymali: Jolanta Rodzewicz – Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, Andrzej Raczkowski –Dyrektor Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, Waldemar Czapski – Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących, Ireneusz Szepietowski – Dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych.

Za szczególne osiągnięcia i wkład w rozwój Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Węgorzewie Nagrody Dyrektora otrzymały:

Pani Inga Sztabińska - oligofrenopedagog, socjoterapeutka, psychoterapeuta uzależnień;

Pani Marta Sauter - pedagog, specjalista terapii pedagogicznej, doradca zawodowy

Pani Marta Hruszka - pedagog, doradca zawodowy

Pani  Agnieszka Krzeniecka – psycholog

Pani Alicja Andrukiewicz - starszy referent

 

 

Przejdź do galerii

   

KONKURS HUMANS OF WĘGORZEWO

Aktualności - Rok 2015/2016

Tegoroczna edycja OTK 2015 odbędzie się pod hasłem

"Poznaj swojego doradcę kariery!"

Termin jak co roku - trzeci tydzień października 19-25.10.2015.

Twoim doradcą kariery może być każdy, kto jest dla Ciebie ważną osobą.

Zapraszamy Was zatem do udziału w konkursie pod nazwą

HUMANS OF WĘGORZEWO

Twoim zadaniem jest napisanie krótkiej (maks. 300 wyrazów)  informacji o kimś, kogo uważasz za inspirującą, ważną osobę w swoim życiu. Możesz wybrać kogo zechcesz: rodziców, dziadków, nauczyciela, trenera, samorządowca itp., ale osoba ta musi być mieszkańcem Powiatu Węgorzewskiego.

Napisz o niej krótką informację i zrób zdjęcia (maks. 3 zdjęcia).

Gotowy materiał prześlij na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. w tytule wpisując  OTK 2015.

Nadesłane materiały, których autorzy dostarczą do siedziby Poradni (osobiści lub pocztą) przy ul. Gen. J. Bema 16 A, 11-600 Węgorzewo, podpisane dokumenty będące załącznikiem do Regulaminu, będą publikowane na stronie https://www.facebook.com/wegorzewo.tv

Najciekawsze prace zostaną nagrodzone.

Prace nadsyłajcie do 16 października 2015 r.  do godz. 1500

Załączniki:

1. Regulamin

2. Karta zgłoszenia

3. Zgoda na wykorzystanie wizerunku

   

Strona 9 z 21