Zgłoszenie na zajęcia

Aktualności - Rok 2016/2017


 

PORADNIA PSYCHOLOGICZNO-PEDAGOGICZNA W WĘGORZEWIE

przyjmuje zgłoszenia na

ZAJĘCIA SPECJALISTYCZNE*:

  • LOGOPEDYCZNE
  • KOREKCYJNO-KOMPENSACYJNE
  • SOCJOTERAPEUTYCZNE

do dnia 16 września 2016 r.

Rodzice, którzy chcą zgłosić dziecko na zajęcia, mogą zrobić to osobiście w sekretariacie Poradni lub pobrać druk ze strony (pobierz druk). O zakwalifikowaniu na zajęcia rodzice/opiekunowie zostaną poinformowani telefonicznie.

Z poważaniem

Jolanta Rodzewicz

Dyrektor PP-P

w Węgorzewie

*udział w zajęciach jest nieodpłatny.


Do pobrania:

   

Nowy rok szkolny

Aktualności - Rok 2016/2017

Witajcie w nowym roku szkolnym:)

Niezmiennie wraz z początkiem nowego roku szkolnego 2016/2017 wszystkim Uczniom życzymy ciekawie spędzonych dni w szkole, które pozwolą Wam poznawać coraz to nowsze obszary otaczającego Was życia, odkrywać talenty i pasje. Życzymy Wam, aby szkoła stała się dla Was miejscem wspaniałej przygody.

Nauczycielom, Pracownikom oświaty i Rodzicom życzymy radości z towarzyszenia dzieciom w ich rozwoju, zrozumienia i wytrwałości w realizacji nowych wyzwań edukacyjnych. Niech ten rok przyniesie Wszystkim wiele satysfakcji zawodowej i osobistej.

Dyrekcja i Pracownicy PPP w Węgorzewie

   

Konferencja "Zrozumieć Autyzm"

Aktualności - Rok 2015/2016

17 maja 2016 r. w SOSW w Węgorzewie odbyła się konferencja "Zrozumieć Autyzm" zorganizowana przez Gdańskie Stowarzyszenie Pomocy Osobom Autystycznym otwartą konferencję .
Uczestnicy spotkania poznali dobre praktyki i sposoby budowania systemu wsparcia dla osób z autyzmem i ich rodzin. Konferencja miała też posłużyć zdiagnozowaniu potrzeb terapeutycznych, edukacyjnych i socjalnych osób dotkniętych autyzmem.
Na konferencji z prezentacja  ”Diagnoza wczesnego wspomagania rozwoju dziecka a rozpoznanie autyzmu” wystąpiła również Jolanta Rodzewicz Dyrektor PPP w Węgorzewie.

Program konferencji:
10.00 Rozpoczęcie konferencji – prowadzenie Andrzej Raczkowski Dyrektor SOSW i Anita Czarniecka Koordynator Województwa Warmińsko-Mazurskiego Programu „Zrozumieć Autyzm”
10.10 Powitanie uczestników konferencji Halina Faj Starosta Węgorzewski
10.20 Kampania Społeczna na rzecz małych domów dla dorosłych osób z autyzmem (film dostępny na Youtube)
10.25 „Sytuacja dorosłych osób z autyzmem” Emilia Ludwiczak Koordynator Województwa Kujawsko-Pomorskiego Programu „Zrozumieć Autyzm”
10.45 ”Diagnoza wczesnego wspomagania rozwoju dziecka a rozpoznanie autyzmu” Jolanta Rodzewicz Dyrektor PPP w Węgorzewie
11.05 „Organizacja pracy z dzieckiem autystycznym w na przykładzie SOSW w Węgorzewie” Andrzej Raczkowski Dyrektor Specjalnego Ośrodka SzkolnoWychowawczego w Węgorzewie
11.25 „Sytuacja osób z autyzmem w powiecie gołdapskim - rozwiązania na tu i teraz” Wojciech Modrzejewski nauczyciel SORW w Gołdapi, prezes Fundacji „Tu i teraz”, wieloletni pracownik „Centrum Aktywizacji Dorosłych Osób z Autyzmem SPOA w Gdańsku
11.40 „SUO specjalistyczne usługi opiekuńcze, często jedyna forma wsparcia osób z autyzmem po 24 roku życia ” Anita Czarniecka „Zrozumieć Autyzm”
11.55 Zrozumieć Autyzm” - przedstawienie realizacji Programu w latach 2012–2017 Anita Czarniecka Koordynator Województwa Warmińsko-Mazurskiego 12.10 pytania i odpowiedzi
12.30 Zakończenie konferencji

   

Konferencja Zrozumieć Autyzm

Aktualności - Rok 2015/2016

   

Strona 10 z 24