Węgorzewska Kuźnia Talentów

Doradztwo zawodowe - Węgorzewska Kuźnia Talentów

25 czerwca 2013 r. odbyło się kolejne spotkanie w ramach programu „Węgorzewskiej Kuźni Talentów”pod Honorowym Patronatem Warmińsko - Mazurskiego Kuratora Oświaty oraz Starosty Węgorzewskiego.

Celem programu jest podniesienie kompetencji uczniów z zakresu umiejętności planowania ścieżki kariery zawodowej.

Spotkania odbyły się w ZSZ i ZSO w Węgorzewie z Panem Krzysztofem Gawrychem, z wykształcenia pedagog i PR-owiec, z zamiłowania psycholog i socjolog. Jeden z pionierów event marketingu, związany z branżą reklamową od 16 lat. Przez wiele lat zdobywał doświadczenie w Agencji Promocji Jet, Allegro, Nader. Pomysłodawca, współudziałowiec i przez 7 lat dyrektor zarządzający, jednej z największej na rynku agencji eventowej Jet Events. Był jurorem, jak również dwukrotnie nominowanym w konkursie „Osobowości roku branży MICE” organizowanej przez czasopismo MICE Poland. Od 2011 jest członkiem rady nadzorczej spółki giełdowej - Nowoczesna Firma. Juror w konkursie organizowanym przez Media Run „Dyrektor Marketingu Roku”. Realizował projekty i doradzał w zakresie event marketingu między innymi dla: PTK Centertel, ING Bank Śląski. Ma na swoim koncie kilkadziesiąt wykładów, prelekcji i artykułów dotyczących event marketingu. Prywatnie miłośnik marynistyki, sternik jachtowy oraz instruktor żeglarstwa.

W spotkaniu uczestniczyli uczniowie gimnazjum oraz szkół ponadgimnazjalnych z terenu Powiatu Węgorzewskiego. Każdy z dotychczas zaproszonych gości mówił o tym, że to czym zajmuje sie dzisiaj w dużej mierze było uwarunkowane wspaniałą szkołą w jakiej się uczył oraz tym, że w pewnym momencie swojego życia ktoś zainspirował go do podjęcia działania zmierzającego do osiągnięcia celu, który osiągnął...dlatego jesteśmy przekonani, że realizacja tego programu jest właśnie takim spotkaniem z młodymi ludźmi, które niech będzie dla nich tą właśnie inspiracją do podejmowania wspaniałych wyzwań. Zapraszamy do udziału w Programie wszystkich tych, którzy chcieliby podzielić się swoim doświadczeniem ze swoimi młodszymi kolegami.

>>Przejdź do galerii<<

   

Mam 6 lat i idę do szkoły

Aktualności - Rok 2012/2013

16 kwietnia 2013 r. w Zespole Szkół w Pozezdrzu odbyło się spotkanie dla rodziców dzieci 5 i 6 letnich „Mam 6 lat i idę do szkoły”. Gościem specjalnym spotkania była Grażyna Przasnyska Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty. Gospodarzami spotkania była Marzenna Supranowicz , Wójt Gminy Pozezdrze   oraz Zespół Szkół w Pozezdrzu we współpracy z Poradnią Psychologiczno – Pedagogiczną w Węgorzewie. Podczas gdy rodzice słuchali wykładów, dzieci miały zorganizowany czas pod opieka nauczycieli z ZS w Pozezdrzu. Rodzice zapoznali się m.in. z takimi tematami:

6 latek w szkole -  wystąpienie Grażyny Przasnyskiej Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty

Rola wspierająca Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej w Węgorzewie– Jolanta Rodzewicz, Dyrektor Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Węgorzewie,

Sześciolatek w Szkole Podstawowej w Pozezdrzu – Katarzyna Lisowska, pedagog Zespołu Szkół w Pozezdrzu.

Spotkanie rozpoczęła i zakończyła Małgorzata Dadura, Dyrektor Zespołu Szkół w Pozezdrzu.

Po spotkaniu rodzice skorzystali z indywidualnych konsultacji z pedagogiem (mgr Marta Sauter) i psychologiem (mgr Justyna Krasnoborską) z Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Węgorzewie.

>>Przejdź do galerii<<

   

NOWOŚĆ - Konsultacje dla rodziców ze specjalistą psychoterapii uzależnień

Aktualności - Rok 2012/2013

Duża grupa zgłaszających się do nas rodziców to osoby, które patrząc na swoje dorastające dziecko odczuwają niepokój, bo nie wiedzą, czy zachowanie, które obserwują u swoich dzieci jest jeszcze w granicach tzw. normy czy nie.

Ty lub bliska Ci osoba zmaga się z poważnym problemem, jakim jest uzależnienie od narkotyków, alkoholizm, czy innego rodzaju uzależnienie (np. hazard).

Jesteśmy po to aby Wam pomóc.

Jak wielu troskliwych rodziców stykacie się zapewne z sytuacjami, kiedy potrzebujecie porady dotyczącej własnego dziecka. Może chcecie pomóc swojemu dorastającemu synowi/córce w jego trudnościach. Potrzebujecie spotkania z osobą, która wspólnie z Wami poszuka najlepszego dla Was rozwiązania w codziennych wyzwaniach.

Jeżeli Państwa syn/córka miał kontakt z narkotykami, nadużywa alkoholu, zbyt dużo czasu spędza przy komputerze, zachowuje się w sposób niebezpieczny dla siebie a Wy chcecie jak najlepiej mu pomóc – zgłoście się na konsultację do

mgr Ingi Sztabińskiej – socjoterapeuty, specjalisty psychoterapii uzależnień (w procesie certyfikacji) 

wtorki godz. 12 – 14 (rejestracja telefoniczna 87 427 25 03)

Na pierwszą konsultację zapraszamy samych rodziców bez dziecka.

W przypadku młodzieży możliwa jest praca w zespole, podczas, której nastolatek i rodzic/rodzice pracują każdy z innym specjalistą. W razie potrzeby organizowane są wspólne spotkania.

   

Węgorzewska Kuźnia Talentów

Doradztwo zawodowe - Węgorzewska Kuźnia Talentów

Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Węgorzewie rozpoczęła realizację programu z zakresu doradztwa edukacyjno - zawodowego „Węgorzewska Kuźnia Talentów” pod Honorowym Patronatem Warmińsko - Mazurskiego Kuratora Oświaty.
Celem programu jest podniesienie kompetencji uczniów z zakresu umiejętności planowania ścieżki kariery zawodowej. W ramach programu zorganizowane zostaną spotkania z Absolwentami szkół z terenu Powiatu Węgorzewskiego, którzy podzielą się z uczniami gimnazjów i szkól ponadgimnazjalnych swoimi sukcesami zawodowymi oraz przebiegiem ich kariery zawodowej.


   

Strona 18 z 21