Mam 6 lat i idę do szkoły

Aktualności - Rok 2012/2013

16 kwietnia 2013 r. w Zespole Szkół w Pozezdrzu odbyło się spotkanie dla rodziców dzieci 5 i 6 letnich „Mam 6 lat i idę do szkoły”. Gościem specjalnym spotkania była Grażyna Przasnyska Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty. Gospodarzami spotkania była Marzenna Supranowicz , Wójt Gminy Pozezdrze   oraz Zespół Szkół w Pozezdrzu we współpracy z Poradnią Psychologiczno – Pedagogiczną w Węgorzewie. Podczas gdy rodzice słuchali wykładów, dzieci miały zorganizowany czas pod opieka nauczycieli z ZS w Pozezdrzu. Rodzice zapoznali się m.in. z takimi tematami:

6 latek w szkole -  wystąpienie Grażyny Przasnyskiej Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty

Rola wspierająca Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej w Węgorzewie– Jolanta Rodzewicz, Dyrektor Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Węgorzewie,

Sześciolatek w Szkole Podstawowej w Pozezdrzu – Katarzyna Lisowska, pedagog Zespołu Szkół w Pozezdrzu.

Spotkanie rozpoczęła i zakończyła Małgorzata Dadura, Dyrektor Zespołu Szkół w Pozezdrzu.

Po spotkaniu rodzice skorzystali z indywidualnych konsultacji z pedagogiem (mgr Marta Sauter) i psychologiem (mgr Justyna Krasnoborską) z Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Węgorzewie.

>>Przejdź do galerii<<

   

NOWOŚĆ - Konsultacje dla rodziców ze specjalistą psychoterapii uzależnień

Aktualności - Rok 2012/2013

Duża grupa zgłaszających się do nas rodziców to osoby, które patrząc na swoje dorastające dziecko odczuwają niepokój, bo nie wiedzą, czy zachowanie, które obserwują u swoich dzieci jest jeszcze w granicach tzw. normy czy nie.

Ty lub bliska Ci osoba zmaga się z poważnym problemem, jakim jest uzależnienie od narkotyków, alkoholizm, czy innego rodzaju uzależnienie (np. hazard).

Jesteśmy po to aby Wam pomóc.

Jak wielu troskliwych rodziców stykacie się zapewne z sytuacjami, kiedy potrzebujecie porady dotyczącej własnego dziecka. Może chcecie pomóc swojemu dorastającemu synowi/córce w jego trudnościach. Potrzebujecie spotkania z osobą, która wspólnie z Wami poszuka najlepszego dla Was rozwiązania w codziennych wyzwaniach.

Jeżeli Państwa syn/córka miał kontakt z narkotykami, nadużywa alkoholu, zbyt dużo czasu spędza przy komputerze, zachowuje się w sposób niebezpieczny dla siebie a Wy chcecie jak najlepiej mu pomóc – zgłoście się na konsultację do

mgr Ingi Sztabińskiej – socjoterapeuty, specjalisty psychoterapii uzależnień (w procesie certyfikacji) 

wtorki godz. 12 – 14 (rejestracja telefoniczna 87 427 25 03)

Na pierwszą konsultację zapraszamy samych rodziców bez dziecka.

W przypadku młodzieży możliwa jest praca w zespole, podczas, której nastolatek i rodzic/rodzice pracują każdy z innym specjalistą. W razie potrzeby organizowane są wspólne spotkania.

   

Węgorzewska Kuźnia Talentów

Doradztwo zawodowe - Węgorzewska Kuźnia Talentów

Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Węgorzewie rozpoczęła realizację programu z zakresu doradztwa edukacyjno - zawodowego „Węgorzewska Kuźnia Talentów” pod Honorowym Patronatem Warmińsko - Mazurskiego Kuratora Oświaty.
Celem programu jest podniesienie kompetencji uczniów z zakresu umiejętności planowania ścieżki kariery zawodowej. W ramach programu zorganizowane zostaną spotkania z Absolwentami szkół z terenu Powiatu Węgorzewskiego, którzy podzielą się z uczniami gimnazjów i szkól ponadgimnazjalnych swoimi sukcesami zawodowymi oraz przebiegiem ich kariery zawodowej.


   

Zgłoszanie dziecka na badania wymaga podania nr PESEL

Aktualności - Rok 2012/2013

Szanowni Państwo,

Zgodnie z § 6 pkt. 5  Rozporządzenia MEN z dnia 1 lutego 2013 r. w sprawie szczegółowych zasad działania publicznych poradni psychologiczno-pedagogicznych, w tym publicznych poradni specjalistycznych, proszę o podanie numeru PESEL dziecka zgłaszanego na badanie do Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Węgorzewie.

Z wyrazami szacunku

Jolanta Aleksandra Rodzewicz

Dyrektor

Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej

w Węgorzewie

   

Strona 19 z 22